Ubezpieczenie Wędkarzy na 2024r

Powiadom znajomego:

Ubezpieczenie wędkarzy

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach informuje, że ubezpieczył wędkarzy członków Polskiego Związku Wędkarskiego od następstw nieszczęśliwych wypadków
w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeniowym ERGO HESTIA w okresie
od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. na sumę ubezpieczeniową 11.000,00 zł.

Zakres ubezpieczenia rozszerzony jest o ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Wariant I - system świadczeń proporcjonalnych - za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu Ubezpieczony otrzymuje świadczenie w wysokości 1% sumy ubezpieczenia.

Świadczenie z tytułu śmierci w wyniku NNW – 100 % sumy ubezpieczenia.

W ramach świadczeń podstawowych Ubezpieczyciel zwraca koszty:

- nabycia wyrobów medycznych: do 3.000,00 zł

- przeszkolenie zawodowe osób z niepełnosprawnością: do 3.000,00 zł

- odbudowa stomatologiczna zębów: 5.000,00 zł – brak limitu na ząb

W ramach świadczeń podstawowych Ubezpieczyciel zapewnia następujące świadczenia:

- assistance związany z NNW na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z § 25 ust 4 OWU

1. wizyta lekarza
  2. wizyta pielęgniarki
  3. dostarczenie do miejsca pobytu Ubezpieczonego leków przepisanych przez lekarza
  4. transport z miejsca pobytu Ubezpieczonego do placówki medycznej
  5. transport z placówki medycznej do miejsca pobytu Ubezpieczonego
  6. pomoc domowa
  7. pomoc psychologiczna
  8. opieka nad dziećmi
  9. opieka nad psami i kotami
  10. informacja o placówkach medycznych, stanie zdrowia poszkodowanego itp.
  11. assistance funeralne – do wysokości 4.000,00 zł

Odpowiedzialnością Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO HESTIA objęte zostaną wypadki jakie mogą wydarzyć się ubezpieczonemu, tj. członkowi Polskiego Związku Wędkarskiego (członkostwo, a tym samym fakt przynależności do ubezpieczenia będzie stwierdzone na podstawie ważnej w dniu wypadku legitymacji członka Polskiego Związku Wędkarskiego):

- podczas uprawiania dyscypliny sportu – wędkarstwa,

- w czasie wykonywania czynności związanych z uczestnictwem w imprezach wędkarskich,

- w czasie zebrań, odpraw oraz wykonywania czynności zleconych przez władze Polskiego Związku Wędkarskiego,

- w drodze do miejsc wędkarskich, imprez sportowych,

- w drodze powrotnej do domu z miejsc wędkarskich, imprez sportowych.

W razie pytań proszę kontaktować się z Panią Anetą Urbaczka tel. 32 203-81-12 wew.16 lub poprzez adres mailowy kadry@pzw.com.pl

Procedura i druk zgłoszenia wypadku w załączeniu.

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU SZKODY NNW W przypadku szkody.

Ubezpieczony zobowiązany jest poddać się leczeniu i stosować się do zaleceń mających na celu złagodzenie skutków wypadku

. O wypadku należy powiadomić ubezpieczyciela pod nr telefonu: 801 107 107 lub 58 555 5 555 lub 58 555 6 555 lub na adres mailowy Broker.Szkody@ergohestia.pl

Dane niezbędne do rejestracji szkody:

- nr polisy

- pełne dane Poszkodowanego: imię, nazwisko oraz dane adresowe,

- numer telefonu do kontaktu w sprawie szkody,

- miejsce zdarzenia - data zdarzenia - okoliczności powstania szkody, - opis doznanych urazów, - marka i numer rejestracyjny pojazdu sprawcy (jeśli był to wypadek drogowy) dane sprawcy zdarzenia (o ile jest on znany), - miejsce udzielenia pierwszej pomocy lekarskiej oraz dalszego leczenia, - czy leczenie jest już zakończone, - czy spisano oświadczenie na miejscu zdarzenia, - czy na miejsce zdarzenia przybyła Policja lub inne służby (jeśli tak, proszę podać adres Posterunku). - pierwsza dokumentacja medyczna - upoważnienie do zwolnienia lekarzy i zakład opieki z tajemnicy medycznej.

Członkostwo, a tym samym fakt przynależności do ubezpieczenia będzie potwierdzany na podstawie ważnej w dniu wypadku legitymacji członka PZW.

Dokumenty niezbędne do rozpatrzenia roszczenia:

- wypełniony druk zgłoszenia szkody - kserokopia legitymacji członka PZW Zgon : - akt zgonu z kartą statystyczną do karty zgonu , - dokumentacja z Policji, Prokuratury, Sądu potwierdzająca okoliczności i trzeźwość, Uszczerbek: pełna dokumentacja medyczna (karta informacyjna z dnia wypadku, historia choroby z placówek medycznych gdzie było kontynuowane leczenie wraz z wpisem o zakończonym leczeniu)

Dokumenty należy wysyłać na adres: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, 81-731 Sopot, ul. Hestii 1. Z dopiskiem” Biuro Likwidacji Szkód”

1.